Jelentkezés spanyol egyetemre. Vagy olyan ismerősöd aki spanyol egyetemre szeretne jelentkezni? Vagy te szeretnél Spanyolországban továbbtanulni? Itt a segítség. Minden olyan információ, ami szükséges ahhoz, hogy a következő években te, egy ismerősöd, barátod, vagy gyermeked spanyol egyetemre járhasson, itt található egy helyen.
Balogh Orsi néhány órával ezelőtt tette ki a videóját, amivel azoknak szeretne segíteni, akik spanyol egyetemre szeretnének jelentkezni. Harminc perces videójában összeszedte az összes tudnivalót, hogy segítsen neked, ill. a jelentkezőknek.
A videóban első egyetemi jelentkezésről és alapképzésről lesz szó. Minden olyan oldal linkjét megtalálod a videója Youtube felületén, amit a videóban említ.
Kérdések és válaszok a spanyol egyetemek jelentkezésével kapcsolatban
Milyen vizsgákra lesz szükséged? Hogyan emelheted a pontjaidat? Mit jelentenek a különböző vizsga kritériumok? Hogyan kell az érettségidet és a nyelvvizsgádat akkreditálni? Mikor és hogyan kell jelentkezned az egyes régiókban? Szükség van-e rá, hogy lefordítsd az érettségi bizonyítványodat angol, vagy spanyol nyelvre? Hogyan kell beiratkozni és hogyan kell felvenni a tantárgyaidat. A videó első részében ezekről a témákról lesz szó.
Az UNED kérvény és dokumentációs folyamat
Az UNED (olyan, mint a felvi.hu) egy egységesített felvételi rendszer Spanyolországban, azzal a különbséggel, hogy itt csak a magyar érettségidet akkreditálják és az ő papírjukkal tudsz majd jelentkezni az egyes egyetemekre. Az UNED oldalán kell benyújtani a jelentkezésedet, itt fogják kiszámolni, hogy az érettségi eredményed után járó pontszám hány pontnak felel meg a spanyol rendszerben. Fontos tudnod, hogy a nyelvvizsgákért nem kapsz plussz pontokat, de a nyelvvizsgával járó jogosultságaidat később tudod érvényesíteni.
Spanyol egyetemi pontszámok
Az emelt szintű érettségi plusz pontszámot jelent. Minél több tantárgyból érettségizel, annál magasabb lesz az átlag pontszámod. Orsi a pontszámokról is részletesen beszél, elmondja, hogy a spanyol rendszerben hogyan tudod kiszámolni a saját pontjaidat. Megmutatja, hogy hol, melyik weboldalon tudod megnézni, hogy az egyes régiókban, az az adott iskolában a kiválasztott szakon mik a jelenlegi ponthatárok. Az állami intézményeken kívül a fizetős egyetemeken az árakat is megtalálod.
Ez arra is jó, hogy ha még nincs konkrét elképzelésed, hogy melyik régióba, melyik egyetemre és milyen szakra szeretnél jelentkezni, akkor innen ötletet meríthetsz.
Spanyol nyelvvizsgák és akkreditációk
Szó lesz a videóban az egyetemi szakokról és az áraikról és a nyelvvizsga akkreditációról is. Orsi összehasonlítja a SIELE és a DELE nyelvvizsgákat. Ezek előnyeit és hátrányait is végigveszi a videóban.
Spanyol nyelvtanuláshoz, nyelvvizsga előtti gyakorláshoz kattints a spanyol nyelvtanulás menüpontunkra!
Spanyol egyetemi jelentkezési határidők
Érdemes az érettségi kézhezvétele után, de még az egyetemi jelentkezési határidő határidő előtt beadni a dokumentumokat, mert a feldolgozásuk általában 3-4 hét. Sőt további tippként ezzel a témával már az érettségi előtt is érdemes foglalkozni, mert idő kell, míg minden számodra fontos információhoz hozzájutsz.
A videó végén még kitér az egyetemeken szerezhető ösztöndíjakra is.
Orsi nagyon felkészülten és részletesen beszél a jelentkezési folyamatról, a követelményekről. Videójának a leírásában összegyűjtötte az összes fontos weboldalt, email címet. A videója óriási segítség a spanyolországi egyetemi jelentkezőknek. Érdemes végignézni, mert az idő múlásával ezek a weboldalak a változhatnak, de a folyam valószínűleg még hosszú évekig megmarad.
Az egyetemi jelentkezők nevében is köszönjük a videót Orsinak!
A videó linkjét és a videóhoz tartozó leírást, benne a weboldalak és emai címeket itt találod:
https://www.youtube.com/watch?v=oogCBLgzwt0